KARSU:AKP HÜKÜMETİ ÇAREYİ DİNİ SİYASETE ALET ETMEDE GÖRÜYOR!

Ayasofya'da düzenlenen programda konuşma yapan din görevlisinin Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef aldığı iddialarının üzerine CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, tepki gösterdi.

KARSU:AKP HÜKÜMETİ ÇAREYİ DİNİ SİYASETE ALET ETMEDE GÖRÜYOR!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı, dün Ayasofya'da gerçekleşen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" programında imam Mustafa Demirkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e lanet okudu, "zalim ve kafir" dedi.CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu din görevlisinin Atatürk'ü hedef almasını sert bir dille eleştirdi.

KARSU, DİN GÖREVLİSİNİ SERT BİR DİLLE ELEŞTİRDİ
Geçtiğimiz günlerde Ayasofya’da hafızlıklarını tamamlayan öğrencilerin icazet aldığı programda konuşma yapan din görevlisinin Atatürk’ü hedef aldı. Ortaya atılan iddialarının ardından CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu yazılı bir açıklamada bulunarak din görevlisinin sözlerini sert bir dille eleştirdi.

“ÜLKEMİZ ANAYSADA DA BELİRTİLDİĞİ GİBİ LAİK VE SEKÜLER BİR ÜLKEDİR”
“İstanbul işgal atındayken, 6,5 yıl Galata köprüsünde İngiliz bayrağı asılırken o bayrağı oradan indirerek tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir devleti kuran Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına lanetler okumak aklın mantığın alacağı işler değildir" diyen Karsu , “Söz konusu kişi hakkında derhal gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır. Hâlâ bu ülkede İran İslam Cumhuriyeti gibi , Irak- Şam İslam Devleti gibi teokratik devletlerin özlemi içersinde kıvrananlar olabilir en son yaşanan İsrail- Hamas olayları bile İslam dünyasının içinde bulunduğu çıkmazları ve açmazları bir kez daha gözler önüne sermiştir. Dünyada Müslümanların en rahat yaşadığı ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Çünkü ülkemiz anayasamızda da belirtildiği gibi Laik ve Seküler bir ülkedir” dedi.

“TÜRKİYE GİDEREK DÜNYADA YALNIZLAŞIYOR”
Ayasofya konusunda Türkiye halklarının arasında bir görüş birliği olmadığını belirten Karsu, “Kaldı ki Ayasofya konusunda toplumda tam bir görüş birliği de yoktur. Toplumumuzun neredeyse yarıdan fazlası Ayasofya'nın dünya kültür mirası vasfını sürdürerek orasının geçmişte olduğu gibi müze vasfıyla varlığını sürdürme yönünde görüş bildirmektedir. Ekonomiden, dış politikaya, tam kapanma sürecindeki başarısızlıklarından, Covid-19 aşısına kadar tel tel dökülen AKP hükümeti çareyi her zaman olduğu gibi yine dini siyasete alet etmekte görüyor olabilir ama bugün mutfaklarda yangın var. İnsanlar perişan vaziyette. Hükümetin çözme yeteneği, ülkeyi yönetme yeteneği yok. Artık bunu tümüyle kaybetmiş vaziyette, Türkiye giderek dünyada yalnızlaşıyor. Milli mücadele veren devlet, halk bu pozisyonda olmamalı. İnsanlar yoksul, aç olmamalı. Binlerce çocuk yatağa aç girmemeli. Hükümetin önce bunlara bir çözüm getirmesi gerekiyor. Getiremiyorsa da bir an önce seçime gidilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER