KARSU:ÖZGÜRLÜĞÜ SAVUNAN GENÇLER AKP-MHP HÜKÜMETİNE GEREKLİ DERSİ VERECEK!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, ““Türkiye'de ne olursa olsun, sıradan vatandaşın derdi mutfak yani ekonomidir, Bu memlekette 10 milyonu aşkın işsiz var. AKP-MHP hükümeti bundan rahatsız olmuyor ama müzikten rahatsız oluyor” dedi.

KARSU:ÖZGÜRLÜĞÜ SAVUNAN GENÇLER AKP-MHP HÜKÜMETİNE GEREKLİ DERSİ VERECEK!

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, gündemdeki konular ile ilgili olarak önemli değerlendirmeler yaptı. Başkan Karsu; “Türkiye'de ne olursa olsun, sıradan vatandaşın derdi mutfak yani ekonomi’dir, Bu memlekette 10 milyonu aşkın işsiz var. Baba ile oğul evde birbirlerinin yüzüne bakamıyor. AKP-MHP hükümeti bundan rahatsız olmuyor ama müzikten rahatsız oluyor” dedi.

BU TÜR KISITLAMALAR HAYAT TARZINA MÜDAHALE ETMEK ANLAMINA GELİYOR!
CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı "Müzikle ilgili sınırlamayı 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur" açıklamasına birçok kesimden tepki geldiğine dikkat çekerek; “Bu tür kısıtlamalar bir noktada hayat tarzına müdahale etmek anlamına geliyor” dedi. Alınan kararın turizmi de olumsuz etkileyeceğini söyleyen Karsu; “İki senedir sıkıntıda olan bir sektörden bahsediyoruz. Bu yıl daha sezon tam olarak açılmamışken bu tarz kararlar turistlerin algısını ve kararını da değiştirecektir. Bu kararın tekrar gözden geçirilmesi gerekir” biçiminde konuştu. “Türkiye'de ne olursa olsun, sıradan vatandaşın derdi mutfak yani ekonomi’dir “  diyen başkan Karsu; “Günün sonunda vatandaşlarımız her akşam eve dönüyor. Sofraya bakıyor, buzdolabına bakıyor, aldığı aylığa bakıyor. Pazara gidince fiyatlara bakıyor, alışverişe gidince oradaki fiyatlara, etiketlere bakıyor. Fiyatların nasıl yükseldiğini birebir görüyor ve tanık oluyor. Sonuçta en büyük dert, mutfak. Tencere kaynamıyor. Son bir yılda, geçen yılın nisanından bu yılın nisanına kadar yüzde 11,8 zam geldi elektrik fiyatlarına. Mazot fiyatlarına yüzde 23,8. Yumurta yemindeki artış yüzde 33,4. Besi yemindeki artış yüzde 40,9. Süt yemindeki artış yüzde 43,8. Etlik piliç yemindeki artış yüzde 53,7. Peki bu artış varsa, yemlerde varsa bu nereye yansıyacak? Fiyatlara yansıyacak. Gübre fiyatları zaten daha da felaket. DAP gübredeki artış yüzde 140, üre gübresindeki artış yüzde 130. Çiftçi nasıl geçinecek? Çiftçi bu gübreleri nasıl alacak? Hangi fiyattan satacak ve nasıl satacak? “ şeklinde konuştu.

“BU MEMLEKETTE 10 MİLYONU AŞKIN İŞSİZ VAR”
Başkan Karsu sözlerini şu şekilde sürdürdü; “1 Ocak-11 Haziran arasında icra dairelerine gelen yeni dosya sayısı 3 milyon 264 bin dosya, Kredi kartı borcunu ödemedi diye vatandaşımızı icraya veriyorlar. Çiftçi borcunu ödeyemedi diye traktörüne haciz koyup, tarladaki ürününe haciz koyup gereğini yapıyorlar. İhtiyaç sahibi ailenin çocuğu aldığı krediyle üniversiteyi bitiriyor,  Bu memlekette 10 milyonu aşkın işsiz var. Baba ile oğul evde birbirlerinin yüzüne bakamıyor. AKP-MHP hükümeti bundan rahatsız olmuyor ama müzikten rahatsız oluyor”

“DERHAL BİR ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALIDIR”
Gündeme bomba gibi düşen suç örgütü liderinin açıklamalarının Türkiye'nin içinde bulunduğu Devlet-mafya-tarikat düzenini tüm yalınlığıyla ortaya koyduğunu vurgulayan Başkan Karsu; "Suç örgütü lideri, anlaşılan AK Parti için mitingler düzenlemekle kalmayarak. AK Parti’nin seçimlerde dağıttığı, milyonlarca poşet kahveyi de vermiş sonrasında da  kahve parasını da tahsil edememiş. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan  partisinin Mali ve İdari İşler Başkanını çağırarak bu kahvelerin parasının ödenip ödenmediğini sordu mu acaba?  Bu kahvelerin faturası Anayasa Mahkemesi’ne ibraz edildi mi? Ödenmediyse, Siyasi Partiler Kanununa göre bu milyonlarca liralık kahve, nasıl kayda alınmıştır? sonra  10 bin dolar maaşa bağlanan siyasetçi iddiası da hâlâ belli değil. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanını çağırıp bu konuda bilgi aldı mı? Sayın Erdoğan Genel Başkan olarak partisinin disiplin kurulunu çalıştıracak mı? Çalıştırmayacak mı?  Hem 10 bin dolar maaş meselesi, hem de Sezgin Baran Korkmaz konusu çok ciddidir. Bu Bakan hakkındaki iddialara TBMM vaziyet etmelidir. Derhal bir Araştırma Komisyonu kurulmalıdır. Bu korkunç iddialar kendisine sorulmalı. Gerekiyorsa konu, soruşturma sürecine ve Yüce Divan’a taşınmalıdır" biçiminde konuştu.

“KAOSTAN YALNIZCA ERKEN SEÇİMLE ÇIKILABİLİR!
Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Mustafa Demirkan hakkında Ayasofya’da yaptığı konuşma nedeniyle “ Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanuna Aykırılık “ nedeniyle suç duyurunda bulunduklarını da hatırlatan Başkan Karsu bu konunun takipçisi olduklarına işaret ederek “ bu konuda bir an önce gerekli işlemlerin tamamlanmasını dört gözle beklemekteyiz. Sürecin takipçisiyiz” dedi. Başkan Karsu, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal kaostan yalnızca erken seçimle çıkılacağını vurgulayarak özellikle gençlere seslendi. Başkan Karsu şu ifadeleri kullandı; “Önümüze sandık gelecek, gençler gereğini yapacaklar, yürekten inanıyorum. Bu ülkenin gençleri, bu ülkenin umudu, bu ülkenin özgürlüğünü savunan gençleri AKP-MHP hükümetine gerekli dersi verecektir. Buna yürekten inanıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER