KAZIM KARSU:FAHİŞ ZAM GERİ ÇEKİLMELİ!

CHP Bolu İl başkanı Kazım Karsu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “En düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan tüketim tutarını 7 kilovata, aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkartıyoruz” açıklamasını 'ilk kademenin 210 kilovatsaate çıkarılması yetersiz' olarak değerlendirdi.

KAZIM KARSU:FAHİŞ ZAM GERİ ÇEKİLMELİ!

CHP Bolu İl başkanı Kazım Karsu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “En düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan tüketim tutarını 7 kilovata, aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkartıyoruz” açıklamasını değerlendirdi. Başkan Karsu; “İlk kademenin 210 kilovatsaate çıkarılması yetersiz. Cumhuriyet tarihinin en fahiş zamları hala yürürlükteyken bu düzenleme vatandaşı rahatlatmaz. İlk kademe 230 kilovatsaat olmalı ve ilk kademedeki yüzde 52 oranında fahiş zam geri çekilmeli” açıklamasını yaptı.

CHP Bolu İl başkanı Kazım Karsu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in kademeli tarifeye olumlu tepkiler geldiğini söylemesinin üzerinden daha bir hafta geçmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkiler geldiği için tarife değişikliğine gidildiğini açıkladığına dikkat çekti.

İlk kademenin 230 kilovatsaat olması gerektiği söyleyen KArsu, "İktidar bile bile yanlışta ısrar ederek ocak ayı boyunca vatandaşı faturalarla çarptı. İlk kademenin 210 kilovatsaate çıkarılması yetersiz. Cumhuriyet tarihinin en fahiş zamları hala yürürlükteyken bu düzenleme vatandaşı rahatlatmaz. İlk kademe 230 kilovatsaat olmalı ve ilk kademedeki yüzde 52 oranında fahiş zam geri çekilmeli. İktidar aylarca çalışma yaptıklarını ve kademeyi günlük 5 kilovatsaat olmak üzere ayda 150 kilovatsaat olarak belirlediğini ilan etti. CHP olarak biz ise bilimsel verilerle asgari tüketim olarak kabul edilen 230 kilovatsaatin belirlenecek düşük kademede en alt sınır olması gerektiğini vurguladık. Geldiğimiz noktada iktidar ilk kademe sınırında bizim dediğimiz sınıra bir ay sonra yaklaşmış oldu.” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER