KAZIM KARSU:İKTİDARA HAZIRIZ!

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Antalya’da gerçekleştirilecek olan toplantı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

KAZIM KARSU:İKTİDARA HAZIRIZ!

CHP, 24-25 Mart'ta "İktidara Hazırız" sloganıyla Antalya'da Büyük Örgüt Buluşması gerçekleştirecek. İki gün sürecek toplantıya, Parti Meclisi üyeleri, il başkanları, ilçe başkanları, il kadın kolları başkanları, il gençlik kolları başkanları katılacak.

DOĞU MASASI GÖRÜŞÜLECEK
Gerçekleştirilecek olan toplantı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Karsu, “Sandık ve seçim güvenliği, sandık görevlilerinin eğitimi, sandık tutanaklarının temini gibi konuların da ele alınacağı toplantıda, seçmene ulaşmada izlenecek yöntemler de masaya yatırılacak. Doğu Masası başta olmak üzere, partimizin bölgelerde yürüttüğü üye kaydı çalışmaları da görüşülecek” dedi.

ÖRGÜT SORUNLARI ELE ALINACAK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sunumunun ardından örgüt içindeki sorunların görüşüleceğini kaydeden Karsu, açıklamasında şunları yer verdi:

“Sandık ve seçim güvenliğinin de ele alınacağı toplantıda, milletvekili çıkarılamayan illerdeki son durum değerlendirilecek. Sorunlar ve çözüm yöntemleri ele alınacak. ‘Büyük Örgüt Buluşması’ adını taşıyan toplantıya milletvekilleri hariç, Parti Meclisi (PM) üyeleri, il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları katılacak. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sunuş konuşmasıyla başlayacak toplantıda, ilk olarak örgütün sorunları ve çözüm yöntemleri ele alınacak. Örgüt temsilcileri, alandaki çalışmalarının yanı sıra seçime yönelik üye ve sandık bazlı çalışmaları hakkında bilgi de sunacaklar.”

“Sandık ve seçim güvenliği, sandık görevlilerinin eğitimi, sandık tutanaklarının temini gibi konuların da ele alınacağı toplantıda, seçmene ulaşmada izlenecek yöntemler de masaya yatırılacak. Doğu Masası başta olmak üzere, partimizin bölgelerde yürüttüğü üye kaydı çalışmalarının da görüşüleceği toplantıda, özellikle milletvekili çıkarılamayan illerdeki son durum da değerlendirilecek. Toplantının basına kapalı bölümünde yapılacak sunumlarda ise "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" anlatılacak. Sistemin içeriği ve izlenecek süreç konusunda katılımcılar bilgilendirilecek.”

“Hazırlanan kitapçığın da dağıtılacağı toplantıda, bir başka sunum da "sandık güvenliği" konusunda gerçekleştirilecek. Seçim hazırlıklarının da masaya yatırılacağı toplantıda, AKP ve MHP'nin seçim yasalarında değişiklik öngören ortak teklifi de mercek altına alınacak, altı siyasi partinin işbirliğinin önemi vurgulanacak.”

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2022, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER