KAZIM KARSU:ÖZCAN PUAN TOPLAMAYA ÇALIŞIYOR!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yabancılara yönelik yaptırımların mecliste görüşülmeden oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na devretmesine ve AKP’li meclis üyelerine çay ‘sallama çay’ fırlatmasına tepki gösteren CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, “Alınan bu kararın uygulanması partinin tüzüğüne ters. Ne diyeyim? Bolu Belediye Başkanı’na böyle bir şey yakışmaz. Kendine has bir tutum, bize yakışmaz” dedi.

KAZIM KARSU:ÖZCAN PUAN TOPLAMAYA ÇALIŞIYOR!

CHP Bolu İl Örgütü ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında ipler gerildi. CHP İl Başkanı Kazım Karsu, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kentte yaşayan yabancıların su ve katı atık ücretlerine 10 kat zam yapılması önergesini kimseye söz hakkı vermeden komisyona havale etmesini ve AKP’li meclis üyelerine çay fırlatmasına tepki gösterdi.

KARSU, “BU KARAR KOMİSYONDA BATAR"
https://interbolutv.com/ isimli sitede yer alan haberde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın tavrının çok sert olduğunu söyleyen Karsu, ‘Bu karar komisyonda batar, kabul edilmez. CHP’li üyeler aklıselimdir. Partinin tüzüğü bile bu şekilde davranılması gerektiğini belirtiyor. Alınan bu kararın uygulanması partinin tüzüğüne de ters” diye konuştu.

“ÖZCAN PUAN TOPLAMAYA ÇALIŞIYOR”
Özcan’ın puan toplamaya çalıştığını belirten Karsu, “O bir politikacı. Politikada bir şeyler söylemek gerekiyor, puan toplamak gerekiyor. O da puan toplamaya çalışıyor. Belki de belediyeye zarar veriyorlar, bilemiyoruz. Daha önce de hiçbir yardımda bulunulmayacağını söylemişti. Belki de belediye ile ilgili özel bir sorun vardır” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BAŞKANINA BÖYLE BİR ŞEY YAKIŞMAZ”
Bolu Belediyesi tarafından kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini açıklayan Kazım Karsu, “Bize hiçbir şey söylenmiyor, konuşmuyoruz. Basından söylediklerini okuyoruz. Bizim parti prensibimiz belediye işlerine karışmamaktır. Bizim esas görevimiz belediye başkanlığını kazanmaktı, kazandık. Bizim işimiz bitti. Belediye kendi ekibiyle yönetimi gerçekleştiriyor. Ama nasıl yönetiyor halka sormak lazım” diyen Karsu, Özcan’ın AKP’li meclis üyelerine çay fırlatması konusunda “Ne diyeyim? Bolu Belediye Başkanı’na böyle bir şey yakışmaz. Kendine has bir tutum, bize yakışmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER