KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN TANJU ÖZCAN YORUMU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de Enine Boyuna Özel programında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Tanju Özcan bulunduğu bölgenin politik iklimi içinde öyle bir şey söylemiş olabilir" dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN TANJU ÖZCAN YORUMU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de Enine Boyuna Özel programında açıklamalarda bulundu.

BURASI GÖÇMEN DEPOSU OLMAYACAK
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağı açıklamalarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Tanju Özcan bulunduğu bölgenin politik iklimi içinde öyle bir şey söylemiş olabilir. Erdoğan'a defalarca Suriye konferansı yap dedim, sonuçta biz yaptık. Göçmenlerle ilgili, yangınlar ve iklim konusunda çalışma yapacağız. Burası bir göçmen deposu olmayacak'' dedi.

"CHP'NİN POLİTİKASI ASLA VE ASLA IRKÇI OLMAZ"
Kılıçdaroğlu ayrıca ''Bolu Belediyesi'nde öyle bir karar çıkacağını zannetmiyorum. O doğru değil, kimseyi susuz ve aç bırakamazsınız. Hiçbir canlıyı bırakamazsınız. Doğa ormana yağmur veriyor. Düşmanınız dahi olsa aç bırakamazsınız. O politik atmosfer içinde, kendi seçim bölgesinin getirdiği politik atmosfer içinde söylemiş olabilir. Ama CHP'nin politikası asla ve asla ırkçı olamaz. İnançlara, kimliklere saygı gösteririz. Temel hedefimiz budur" yorumunda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER