MECLİSTE TANSİYON YÜKSELDİ:ÖZCAN AKP'Lİ ÜYEYE DANIŞTAY KARARLARINI FIRLATTI

MECLİSTE TANSİYON YÜKSELDİ:ÖZCAN AKP'Lİ ÜYEYE DANIŞTAY KARARLARINI FIRLATTI

Bolu Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı birinci toplantısında hakkında açılan soruşturmalan kapsamında Danıştay’ın kendisini lehine verdiği kararın yer aldığı dosyayı AKP Grup Başkanvekili Uğur Akbay’a doğru fırlatması gerginliğe neden oldu.

Özgür Bolu 'da Mutlu Yuca'nın haberine göre Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile AKP Grup Başkanvekili Uğur Akbay arasında sert tartışmalar yaşandı. Yuva köyünde yaşanan zehirlenmelere ilişkin Özcan ile Akbay arasında tartışma yaşandı. Başkan Özcan, tartışma sürerken Danıştay kararının yer aldığı dosyayı göstererek, “Beni şikayet edip duruyorsunuz ne oldu. 4 tane soruşturma izni verilmişti Danıştay’dan geldi. Ben size bunlar hukuksuz kararlar demiştim. Al hepsini dördünü de kaldırdı.” diye konuştu.

Özcan, daha sonra “Al oku” diyerek Danıştay kararının yer aldığı dosyayı AK Parti’li Akbay’a doğru fırlattı. Başkan Özcan, “Kararı okumak istersin diye yüzüne çarpmak için attım. Hakim, beni ve arkadaşlarımı haklı bulmuş. İftira atarken iki de bir şikayet ederken iyiydi şimdi ne oldu.” dedi.

Özcan, Akbay’ın ‘Yüzüme çarpamazsın” şeklindeki tepkisi üzerine ise “Çarparım yargı kararı o. Senin yüzüne attım da oraya kadar ulaştı.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER