“MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Hükümetin İstanbul Sözleşmesi’ne tahammülsüzlüğü tam gaz sürüyor. İstanbul Sözleşmesi'ne dair il-ilçe binalarına pankart astıkları gerekçesiyle bazı illerde üyeleri gözaltına alınan SOL Parti, tüm Türkiye’de il ve ilçe binalarına pankart asma kararı aldı. Süreci Bolu SOL Parti İl Başkanı Dilara Kurtuluş ile konuştuk.

“MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Uzun süredir gericilerin hedefinde olan İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir gecede iptal edilmesine tepkiler sürerken sözleşmenin adı geçen pankartlara bile hükümetin tahammülü yok.

Artvin il ve ilçe binalarına asılan “İstanbul Sözleşmesi bizimdir!” yazılı pankartlarının emniyet güçleri tarafından indirilmesi sonucu SOL Parti, tüm Türkiye’de il ve ilçe binalarına pankart asılması kararı aldı. Bunun üzerine SOL Parti’nin Artvin, Trabzon ve Uşak il ve ilçe yöneticileri ile bir Parti Meclisi(PM) üyesi gözaltına alındı.

Bolu’da da parti binalarına “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz!” pankartı asan SOL Parti’nin İl Başkanı Dilara Kurtuluş ile konuştuk.


 

“MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Kurtuluş gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Artvin’de il-ilçe binalarımıza ‘İstanbul Sözleşmesi bizimdir. Tek adam kararnamesi hükümsüzdür’ yazılı pankart asan arkadaşlarımız pankartları indirmeleri için taciz edildi, darpla gözaltına alındı. Biz de bunun üzerine tüm Türkiye’de il-ilçe binalarımıza pankart asma kararı aldık. Trabzon ve Uşak’ta arkadaşlarımız parti binalarına İstanbul Sözleşmesi ile ilgili pankart astıkları için gözaltına alındılar. CHP’nin 128 milyar doların hesabını sorduğu afişlerin ve pankartların kaldırılması, partimizin binalarından İstanbul Sözleşmesi’ni savunan pankartların kaldırılması; muhalif herhangi bir sesin yükselmesi iktidar için büyük bir risk olduğunu gösteriyor. Her tür itirazı darbecilik ve terörle nitelendiriyorlar. Kadınlar, gençler, işçiler başta olmak üzere tüm muhalif ayaklanmayı bastırmaya, halkı sindirmeye çalışıyorlar. Halkı geleceksizlikle, açlıkla tehdit ediyorlar. Ekonomik ve siyasi krizlerin içinde debelenirken gitgide saldırganlaşan, gitgide bocalayan Siyasal İslamcı rejim de sonunun geldiğinin farkında. Her ne kadar muhalefetin meşruiyetini yıkmaya çalışsalar da, sokağın sesini kısmaya çalışsalar da başaramayacaklar. Bizler okullarda, işyerlerinde, evlerimizde, sokaklarda, meydanlarda gerçekleri haykırmaya, haklarımızı aramaya, mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER