"ÖN SEÇİM OLURSA ADAYIM"

Burak Cop önümüzdeki seçimlerde Bolu CHP listesinden milletvekili adayı olup olmayacağı ile ilgili soruları sosyal medya hesabından açıkladı.

"ÖN SEÇİM OLURSA ADAYIM"

Daha önce CHP listesinden Bolu’da milletvekili adayı olan Burak COP, gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri sonrasında sosyal medya hesabında açıklamalarda bulundu. Yaklaşan seçimler nedeniyle milletvekili adayı olup olmayacağını merak edenlerin olduğunu belirten COP “Bolu'da ön seçim yapılırsa aday adayı olacağım. Hiç düşünmeden ön seçime girerim.” dedi.

ÖN SEÇİM OLACAK MI?

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun ön seçim olasılığını kapatmadığını belirten COP, ittifak görüşmeleri nedeniyle ön seçimin yüksek ihtimalle hayata geçirilemeyeceğini belirtti.

Burak COP’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın tamamı şu şekilde:

"Burak Bey, niyet var mı?"

Bolu'daki son temaslarımda en çok duyduğum soru bu oldu. Seçimler yaklaşıyor ve milletvekili adaylığına başvurup başvurmayacağımı merak edenler oluyor.

Hemşehrilerimin net ve samimi bir yanıt duymaya hakkı var.

Bolu'da ön seçim yapılırsa aday adayı olacağım. Hiç düşünmeden ön seçime girerim.

Peki ön seçim yüksek bir olasılık mı? Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu, 22 Eylül'de Cumhuriyet'te yayınlanan röportajında ön seçim olasılığına kapıyı kapatmadı. Ancak ittifaklar meselesinden dolayı bunun yüksek bir ihtimal olmadığını da belirtti. Gerçekten de, bilhassa seçim sisteminde yapılan son değişikliklerle beraber, küçük partilerin adaylarına büyük partilerin listelerinde yer verilmesi adeta zorunluluk haline geldi. Millet İttifakı'nın, her seçim çevresine has, farklı işbirliği modelleri üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Söz gelimi Bolu'daki oy pusulasında, altılı masadaki 6 partiden yalnızca biri ya da birkaçı yer alabilir.

Öte yandan koşullar elverişli olmasa da benim gönlümden geçen, Bolu başta olmak üzere olabildiğince çok ilde ön seçim yapılmasıdır. Çünkü genel prensip olarak ön seçimden yanayım.

Peki ön seçim olmazsa? Açık konuşayım, parti yönetimi yeşil ışık yakmadığı sürece aday adayı olmaya niyetim yok. "Hele bir aday adayı olayım, gerisi Allah kerim" diye bakmıyorum meseleye. Üzerinde çalıştığım kitap ve makalelerim var, bir yanda TV programları, diğer yanda paneller, söyleşiler, konferanslar devam ediyor. Tüm bunları paranteze almam için genel merkezimizin "seninle çalışmak istiyoruz, adaylığa başvur" demesi gerekiyor. Bu olursa beni hangi şehre yönlendireceklerini de bilemiyorum.

Her halükarda önümüzdeki süreçte odağıma Bolu'yu alacağım. İstanbul'da 65 bin Bolulu yaşıyor (Gerede nüfusunun iki katı!). Ankara'da ise bu sayı daha da yüksek: 85 bin. Bolu'da yürüteceğiniz çalışmaların bu illerde de karşılığı olacaktır. Unutmayalım ki İBB seçiminin kampanya döneminde Ekrem İmamoğlu Karadeniz'e, Binali Yıldırım da Güneydoğu'ya gitmişti.

Erken kalkan yol alır dostlar. Nasıl ki meclisin kapalı olduğu yaz aylarında CHP her hafta başka bir ilde grup toplantısı yaptıysa; Millet İttifakı'nın iktidarı, Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı ve CHP'nin mecliste tek başına kanun çıkaracak kadar milletvekili kazanması için çalışmaya şimdiden başlamalıyız. Seçimi beklemeye gerek yok.

Ben sahalarda olacağım.

Hepimiz sahalarda olalım.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zekeriya tiryaki
Zekeriya tiryaki - 12 ay Önce

Allah yolunuzu yolumuzu hayırlı eylesin

SIRADAKİ HABER