SOL PARTİ BOLU: KÖTÜLÜK İMPARATORLUĞU YENİLECEK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YSK Başkanı ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davadan çıkan 2 yıl 7 ay 15 günlük hapis cezası kararına tepki yağdı. Sol Parti Bolu İl Örgütü yaptığı açıklamada “Bu ülkenin devrimci demokratik potansiyeli bu kötülük imparatorluğunu yenebilecek güçte ve bunu hep birlikte göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

SOL PARTİ BOLU: KÖTÜLÜK İMPARATORLUĞU YENİLECEK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret iddiasıyla, hapis cezası ve siyasi yasak talebiyle yargılanmasına devam edildi. Esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayan savcı, en üst sınırdan hapis cezasının yanı sıra İmamoğlu hakkında TCK'nin 'siyasi yasak' içeren 53. maddesinin uygulanmasını istedi. Mahkeme heyeti İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verdi ve böylece siyasi yasak süreci başladı. Kararın İstinaf ve Yargıtay tarafından onanması halinde İmamoğlu siyasi yasaklı hale gelecek.

İmamoğlu hakkında verilen hapis cezası ve siyasi yasak hükmünün hukuk dışı olduğu yorumları yapılırken, mahkeme kararına Bolu’dan ilk tepkilerden biri Sol Parti Bolu İl Örgütünden geldi.

Sol Parti Bolu İl Örgütü tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Ekrem İmamoğlu hakkında verilen ceza kararının hukuki bir nitelik taşımadığı, siyasi olduğu açıktır. Dava öncesinde hâkimin değiştirilmiş olması da, görevden alınan hâkimin kendisine yönelik telkinlere ilişkin açıklamaları da bunu gösteriyor. Toplumsal desteklerini kaybetmiş olan iktidar olağan koşullarda seçimi kazanamayacağını kabul etmiş durumda. Bu tür adımlar da biraz bunu gösteriyor. Bu olup bitenlerden muhalefetin de gerekli dersleri almayı bilmesi gerekir. Her ne yaparlarsa yapsınlar onlar kaybedecek. Bu ülkenin devrimci demokratik potansiyeli bu kötülük imparatorluğunu yenebilecek güçte ve bunu hep birlikte göstereceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER