SOL PARTİ'DEN 12 EYLÜL AÇIKLAMASI

SOL PARTİ'DEN 12 EYLÜL AÇIKLAMASI

12 Eylül faşist darbenin 41. yıl dönümü nedeniyle SOL Parti tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, “Tarihin çöplüğüne gitmeye mecbur 12 Eylülcüler ve onların bugünkü temsilcilerine karşı bir kez daha meydan okuyoruz! Devrimci hareketimizin ayak izlerine basarak şimdi bir daha başarmak için yürüyeceğiz 12 Eylül'ü de 12 Eylül’ün bugünkü temsilcilerini de yeneceğiz” denildi.

12 Eylül askeri darbesinin üzerinden 41 yıl geçti ancak darbe hukuku ve kurumları hala işlevini sürdürüyor. SOL Parti, faşist darbenin yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada faşist cunta rejimine karşı dağlarda, işkence tezgahlarında direnerek mücadele eden ve katledilenler anıldı.

Açıklamanın devamı şöyle:

12 EYLÜLCÜLER TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GİTMEYE MAHKUM
“Bugün 12 Eylül arkasında NATO'dan CIA’ya tüm kirli güçleri alarak ülkenin üzerine karabasan gibi çöken; idamlarla işkencelerle bu ülkenin en güzel çocuklarını katleden askeri faşist darbenin yıldönümü. Eşitlik, özgürlük bağımsızlık seslerini bastırarak Amerikancı sömürücü piyasacı din simsarı bir düzen kurmak için ellerinden geleni yapan darbeciler ülkenin sürüklendiği bu kötü düzeninin mimarlarıdır. Bizler o gün faşist darbeye dağlarda, işkence tezgahlarında direnenler bugün de dinci, sömürücü düzene hayatın her alanında karşı çıkanlar olarak boyun eğmemenin onuruyla ve gururuyla buradayız. Tarihin çöplüğüne gitmeye mecbur 12 Eylülcüler ve onların bugünkü temsilcilerine karşı bir kez daha meydan okuyoruz!”

12 EYLÜL’ÜN BUGÜNKÜ TEMSİLCİLERİNİ YENECEĞİZ!
“Onların yarattıkları bu düzen işte: bugünkü açlık sefalet düzenidir. Din bezirganlarının yağmacılıkları hırsızlıklarıdır. Onların yarattıkları düzen şimdi Afganistan'da sürdürülen Amerikan işbirlikçiliğidir. Dünden bugüne kirli ve karanlık bir tarihin şimdi çürümüş ve kokuşmuşluklarla hızla ilerlediği çöküştür.12 Eylülcüler gibi bugünkü temsilcileri de tarihin karanlık sayfalarında yer almaya mahkumdur. Bizler ise pırıl pırıl bir tarihin onuruyla mücadele azmimiz ve kararlılığımızla ayaktayız. Faşist cuntaya karşı işkence tezgahlarında dağlarda şehirlerde direnerek bu onuru bizlere emanet eden arkadaşlarımızı sevgi ile anıyoruz. Devrimci hareketimizin ayak izlerine basarak şimdi bir daha başarmak için yürüyeceğiz 12 Eylül'ü de 12 Eylül’ün bugünkü temsilcilerini de yeneceğiz. Bütün iyiliği ve güzelliği ile boyun eğmeyen onurlu geçmişiyle SOL Gelecektir!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER