SOL PARTİ:ACİZ BİR İKTİDARDAN BEKLENEBİLECEK HİÇBİR ŞEY YOK!

Tüm yurttaşları ve özellikle 7 milyonu aşkın kişiyi ilgilendiren asgari ücretin belirlenmesi için ikinci toplantı da gerçekleştirildi. SOL Parti, “Bu iktidarı göndermeden işçinin ve emekçinin yüzü gülmeyecektir” dedi.

SOL PARTİ:ACİZ BİR İKTİDARDAN BEKLENEBİLECEK HİÇBİR ŞEY YOK!

Yaklaşık 7 milyon çalışanı doğrudan, tüm yurttaşları ise dolaylı olarak ilgilendiren 2022 asgari ücreti belirleme çalışmalarında ikinci toplantı gerçekleştirildi. Türk İş’in ev sahipliğinde yapılan ikinci toplantıya Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder başkanlık etti.

AKP YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRMEZ
SOL Parti Merkez Yürütme Kurulu, asgari ücretle yaptığı değerlendirmede “Bu iktidar işçinin yüzünü güldüremez!” dedi. SOL Parti’den yapılan açıklamada asgari ücret görüşmelerinin hayat pahalılığı gölgesinde sürdüğü belirtilirken kulislere fısıldanan ‘fevkalade zam’ haberleri “boş laf” olarak değerlendirildi. Açıklamada şöyle denildi: "Emeği ve üretilen tüm değerleri ucuzlatarak ülkeyi Katar kapılarında pazarlamaya çalışan aciz bir iktidardan beklenebilecek hiçbir şey yoktur. Bu iktidarı göndermeden işçinin, emekçinin, köylünün yüzü gülmeyecektir! Asgari ücretin vergi dışı bırakılarak bu verginin patronlardan tahsil edilmesi ve her ay enflasyon oranında güncellenecek insanca yaşama uygun bir ücretin belirlenmesi için; işçinin hakkını bu yağmacı iktidarın elinden almak için omuz omuza mücadele edeceğiz” diyerek birlikte mücadele çağrısı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER