SOL PARTİ’DEN ‘SOL MÜCADELE BLOKU’ ÇAĞRISI

SOL Parti, “Geleceğimizi özgürlük ve eşitlik yolunda birlikte kuralım” çağrısıyla Ankara’da basın toplantısı gerçekleştirdi.Toplantıda, “Herkesi SOL mücadele blokunu oluşturmaya davet ediyoruz” denildi.

SOL PARTİ’DEN ‘SOL MÜCADELE BLOKU’ ÇAĞRISI

SOL Parti, “Geleceğimizi özgürlük ve eşitlik yolunda birlikte kuralım” çağrısıyla Ankara’da basın toplantısı gerçekleştirdi.SOL Parti Başkanlar Kurulu adına İlknur Başer, açıklamayı okudu.

"TEK ADAM REJİMİNE KARŞI NET VE KESİN BİR TUTUM ALINACAK"
“Tek adam rejimine” karşı net ve kesin bir tutum alınacağını vurgulayan Başer, "Cumhuriyet tarihinin belki de en kritik eşiklerinden birisi önümüzdeki dönemde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimidir.Bu seçim her şeyden önce oldu bittilerle, baskı ve hileyle inşa edilen, ülkenin bütün varlıklarının yağmalandığı, bütün kurumlarının işlevsizleştirildiği tek adam rejiminin bir kez daha oylanacağı bir seçim olacaktır"ifadelerine yer verdi.

RESTORASYON PROGRAMI BİRİKMİŞ SORUNLARA ÇÖZÜMLER ÜRETEMEZ!
“Yaklaşık 20 yıldır iktidar olmanın avantajlarını medyadan güvenlik bürokrasisine kadar güç toplamak için kullanan, yandaşlarına olağanüstü maddi kaynak aktaran bir suç iktidarının kolayca yıkılacağını düşünmek son derece yanıltıcıdır" diyen Başer, "Altı partinin tek adam rejimini sonlandırmaya dönük mutabakatı önemli bir gelişmedir. HDP’nin de rejime son verme doğrultusunda açık bir tutum alması olumludur.Ancak, restorasyon programının toplumun birikmiş sorunlarına çözümler üretebileceğini beklemek yanıltıcı olacaktır"şeklinde konuştu.

TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE ÇAĞRI
Türkiye’nin devrimci demokratik bir dönüşümü için toplumun bütün yoksul kesimlerine, ezilenlere, tüm toplumsal güçlere, sosyalist hareketlere ve tüm ilerici, demokratik, devrimci, yurtsever insanlarına birleşmeye çağsında bulunulan açıklamanın devamı şöyle:

"En önemli sorunlarımızdan biri olan Kürt meselesi, sadece Kürtlerin değil, bu ülkede yaşayan herkesin özgürlük ve eşitlik sorunu olarak, Türkiye’nin demokratikleşmesi sorunu olarak görülmelidir.

Emekçiler, ezilenler tüm halkımız barış ve demokrasinin hakim olduğu bir ülkede bir arada ve kardeşçe bir yaşamayı hak ediyor.

İŞSİZLİK ÖNLENMELİDİR
Devlet, işsizlik ve diplomalı işsizler sorununa acil önlemler almak zorundadır. Yandaşların batık şirketleri kurtarmak, tarikatları ihya etmek, patronların yüzünü güldürmek için hesapsızca harcanan kamu kaynakları gençlerin istihdam sorununun çözümünde kullanılmalıdır.

BİRLİKTE SON VERELİM
Sadece Saray iktidarından kurtulmak yetmez. Cumhuriyet'in yeni 100'üncü yılı eğer gerçekten laik, demokratik, ABD üstlerinden, NATO'dan kurtulmuş bağımsız bir ülke olacaksa onun tek yolu sosyalist solun emekçi halkla birleştirecek oluşturacağı yoldur. Gelin bu rejime birlikte son verelim. Sosyalistler, bu rejimin karanlığından kurtulacak yolu inşa etmekte kararlıdır.

Çağrımız Gezi'de direnenlere, zeytinliklerine sahip çıkan köylülere, direnen tüm yurttaşlaradır."

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER