SOL PARTİLİLER SERBEST: 'GİDECEKSİNİZ'

Bolu’da bildiri dağıtırken gözaltına alınan, aralarında SOL Parti Merkez İlçe Başkanı ve SOL Parti Milletvekili adayları bulunan 4 kişi emniyetteki işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

SOL PARTİLİLER SERBEST: 'GİDECEKSİNİZ'

SOL Parti tüm Türkiye’de, 2 Nisan Pazar günü seçim çalışmalarına bin noktada yurttaşlara mektup dağıtarak başladı. 1 Mesaj 1000 Nokta sloganıyla yola çıkan SOL Partililer, dağıttıkları mektupla hem seçimler için sözünü iletirken hem de halka örgütlenme çağrısı yaptı.

1000 NOKTADA TEK GÖZALTI

SOL Parti tarafından 1000 noktada dağıtılan mektupta “Taliban ittifakını yenmek ve bu rejime son vermek için ortak adayı destekliyoruz” diyerek cumhurbaşkanlığı seçimine dair tavır bildirilirken, seçimlerin ardından da iktidarın geri dönüşünü engellemek ve gerçekçi bir dönüşüm için örgütlenme çağrısı yer alıyor.

SOL Partililere yürüttükleri çalışma dolayısıyla Türkiye’nin hiçbir yerinde müdahale edilmezken, Bolu’da aralarında Merkez İlçe Başkanı ve Milletvekili adaylarının olduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Dağıttıkları bildiri nedeniyle “Cumhurbaşkanına Hakaret ve Devleti Aşağılama” suçlamalarıyla gözaltına alınan SOL Parti üyeleri, emniyette ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

‘TEK ADAM REJİMİ KAYBEDECEK’

Bolu’da sosyalistlerin, devrimcilerin siyaset yapmalarına engel olmaya çalışıldığını ifade eden SOL Parti Bolu İl Yönetimi yaptığı açıklamada “Bu ülkede hırsızlık, yolsuzluk, talan, kadın düşmanlığı, gericilik bitsin diye dün olduğu gibi bugün de sokaktaydık. Ama gördük ki, daha yakın zamanda on binlerce insanımızı asrın ihmaliyle enkaz altında bırakanlar hakkında, çadır satmayı marifet bilenler hakkında, halkın yardımlarını tarikatlara teslim edenler hakkında, ‘kafalarını keseceğiz’ diyen kadın düşmanlarıyla şer ittifakında birleşenler hakkında ve daha nice kötülük hakkında zerre adım atmayan lime lime olmuş düzenin bekçileri devrimcileri gözaltıyla sindirmeye çalışıyor. Halkımızın hiçbir şüphesi olmasın, bu memlekette devrimciler var! Hiçbir çaba bu bezirgan karanlığın karşısında güzel gelecek günlerin müjdecisi olacağımız gerçeğini değiştiremeyecek. Tek adam rejimi kaybedecek, gidecekler.” ifadelerini kullandı.

MUHALEFETE ÇAĞRI

SOL Parti İl Yönetimi Bolu’da devrimcilere dönük sürdürülen bu baskının tüm muhalefete yöneltilebileceğine dikkat çekerek “Bugün tek adam rejimi karşısında en geniş muhalefetin parçası olan herkesi bu keyfi gözaltı ve siyaset yapma engeli karşısında ortak tutum almaya, bu zorbalık karşısında sessiz kalmamaya davet ediyoruz. Bu en kritik seçimde birleşik sorumlulukla mücadeleyi sürdürmemiz gerektiğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

SOL Parti üyelerinin gözaltına alınma gerekçesine konu olan bildiri ise şu şekilde:

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2023, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER