SOL PARTİ:TEK ADAM REJİMİNDEN KURTULMAK İÇİN BİRLEŞELİM!

SOL PARTİ:TEK ADAM REJİMİNDEN KURTULMAK İÇİN BİRLEŞELİM!

HABER MERKEZİ

Bolu’da gerçekleştirilen SOL Buluşmanın ardından İzzet Baysal Anıtı önünde basın açıklaması gerçekleştiren SOL Partili üyeler, tek adam rejiminin Türkiye’yi içine çektiği krize dikkat çekti.

Ülkenin dört bir yanında devam eden SOL Buluşmalar Bolu’da Anka Kitap Kafe’de gerçekleştirildi. SOL Buluşmanın ardından İzzet Baysal Anıtı önünde basın açıklamasında bulunan partililer adına açıklamayı SOL Parti Mudurnu İlçe Başkanı Sinan Cantürk okudu.

EKONOMİ DİKİŞ TUTMUYOR
Türkiye krizde” diyen Cantürk, “Tek adam rejimi ülkemizi her alanda krize sürükledi. Ekonomi dikiş tutmuyor. Türk Lirası tarihin en büyük değer kaybını yaşıyor. Yanlış dış politika ülkemizi Suriye’de, Afganistan’da ateş çemberinde tutuyor. Siyasi iktidar, insanlık dışı uygulamalarıyla bilinen Taliban ve benzeri cihatçı çetelerle tutunmaya çalışıyor.Kayırma, rüşvet, yolsuzluklar, çetelerle örülü binbir türlü rezillik ortalığa saçılıyor. Bir avuç sömürücü zorba kamu birikimlerine el koyarak; derelerimizi, ormanlarımızı, kıyılarımızı yağmalayarak saltanat sürüyor” dedi. 

YOKSUL HALK ÖLÜYOR!
Döviz kurundaki artışların yoksul halkın ilaçlara erişimini kısıtladığını vurgulayan Cantürk, “İlaç karaborsada, yoksul halk ölüyor! Döviz kurundaki artışlar yoksul halkın ilaçlara erişimini kısıtlıyor, başta kanser ve kronik hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar ise bulunamıyor.Gençler başını sokacak ev, yurt bulamıyor! Halk çocukları iş bulamadıkları için intiharın eşiğine gelirken, TÜGVAcılar bir elleri yağda bir elleri balda bir yaşam sürüyor.Geçmiş ortaklarının itiraflarıyla ortaya dökülen kirli ilişkilerini örtmeye çalışan iktidar halkın önüne bir duvar daha örmeye çalışıyor, tehditle, zorbalıkla halkı susturmaya çalışıyor” ifadelerine yer verdi.

“TEK ADAM REJİMİNDEN KURTULMAK İÇİN BİRLEŞELİM”
Krizin faturasının halka ödetildiğini belirten Cantürk, “Yeni zam ve vergilerle hayat pahalılığı aldı başını gitti! Tenceremiz kaynamıyor!Bu harami düzeni emekçi halka baskı ve sefalet, bir avuç para babasına saltanat demektir. Ülkenin karanlıktan aydınlığa çıkması için memleketimizi örümcek ağı gibi saran bu din soslu rant çetelerinden temizleyeceğiz. Artık yeter!İşçiler, emekçiler, yurtseverler, ilericiler, devrimciler birleşelim. Haramilerin saltanatına son vermek için birleşelim. Ülkemizi tek adam rejiminden kurtarmak için birleşelim” şeklinde konuştu.

“HARAMİLERİN SALTANATINA SON VERELİM”
Türkiye’nin geleceğine sahip çıkma çağrısında bulunan Cantürk, “Tek kişinin değil halkın yönettiği bir demokrasi için, kaynakların bir avuç sömürücüye değil halka aktarıldığı eşit bir ülke için,devlet içindeki tarikat ve cemaatlerin dağıtıldığı, laik bir gelecek için,sömürücü emperyalist tekellerin, ABD ve NATO’nun kovulduğu gerçek bir bağımsızlık için,herkese iş, aş, insanca yaşanabilir bir ücretin güvence altında alındığı emek egemen bir düzen için,emekçi halkın laik, bağımsız, devrimci demokratik cumhuriyetini kurmak için, Türkiye’nin geleceğine sahip çıkma iradesinin taşıyıcısı gençler, kadınlar, ilericiler, yurtseverler, emekçi halkımız, devrimciler SOL’da buluşalım, bu harami saltanatına son verelim”dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2021, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER