TANJU ÖZCAN'DAN AKP'LİLERE İSYAN!

AKP'li bir meclis üyesi zam kararının iptali için dava açtığını Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından 'Türkiye bunu da gördü' diyerek duyurdu.

TANJU ÖZCAN'DAN AKP'LİLERE İSYAN!

Bolu Belediyesi’nin yaptığı yüzde 44 oranında su indirimi mahkemelik oldu. AKP’li bir meclis üyesi kararın iptali için idare mahkemesinde dava açtı.

Sosyal medya hesabından mahkeme celbini paylaşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Bolu Belediyesi olarak suya %44 oranında indirim yaptık diye Ak Partili meclis üyesi, kararın iptali için dava açmış” dedi.

Özcan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye bunu da gördü. Elektrik, doğalgaz ve akaryakıta 3 haneli bindirimler yapılırken; biz Bolu Belediyesi olarak suya %44 oranında indirim yaptık diye Ak Parti meclis üyesi, kararın iptali için dava açmış. Allah'ım bu mübarek günde aklıma mukayyet ol n'olur.”

Davayı açan Avukat Hatice Dinç Doğuluer, sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu:

Açılan davaya ait evrağı paylaşan Hatice Dinç Doğuluer, paylaşımın altına şu notu düştü; “Hic iyi şeyler düşünmüyorum. Bolumuzu ve Bolu halkının çıkarlarını düşünen bir vatandaş olarak, açmış olduğum davayı Tanju Özcan’ın sözde (diplomalı) bir hukukçu olarak bu şekilde nasıl yorumladığını anlayabilmiş değilim. Açmış olduğum davada, kendisinin cesaret edip paylaşamadığı, ekte görünen davanın izahı bölümünün okunması ile anlaşılacağı üzere;

1. Vatandaşlarımızdan büyük tepki alan, Dijital saatler ile mekanik saatler arasındaki belirlenen metreküp birim fiyatlarındaki % 80’lik fahiş farkı,

2. Dijital su saati kullananların metazori olarak mekanik saate dönüşlerini “zorunlu olarak değiştirilmesi” ibaresinin iptalini;

Talep etmiş bulunmaktayım. Tanju Özcan’da bunu bilmekte ancak gerçekdışı beyanlarla ve algı operasyonlarıyla kendi hata ve kusurlarını örtmek, halkı aldatmak amacıyla ne bir hukukçuya, ne de bir belediye başkanına yakışmayacak, gerçekdışı bu açıklamayı yapmıştır. Kendisini doğruları söylemeye davet ediyorum. Kamuoyuna Saygılarımla.”

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2022, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER