TANJU ÖZCAN'DAN BEYİN YAKAN BİR 'ÖNERİ' DAHA!

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TBMM'de 11 milletvekilinin istifası durumunda boş koltuk sayısının 30'a ulaşacağını, bu durumda ara seçim kararı alınmak zorunda kalınacağını belirterek muhalefete çağrı yaptı.

TANJU ÖZCAN'DAN BEYİN YAKAN BİR 'ÖNERİ' DAHA!

Irkçı uygulamaları ve muhalefete yönelik eleştirileri ile dikkat çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, düzenlediği basın açıklamasında erken seçime gitmenin ‘formülünü’ açıkladı.

Bolu Belediyesi toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Tanju Özcan, erken seçim için 11 milletvekilinin istifa etmesi çağrısında bulundu.

“11 KAHRAMAN MİLLETVEKİLİ ÇIKSA”
Ankara, İzmir, Aydın, Muğla, Eskişehir gibi illerde 11 muhalif milletvekilinin istifa edebileceğini belirten Özcan, “Şu an ben dahil 19 milletvekilinin milletvekilliği düştü. Hayatını kaybedenler var, bakan olanlar var ve benim gibi belediye başkanı olup milletvekilliği düşenler var. 19 milletvekilliği için bugün ara seçim olsa 2019 yılı rakamlarıyla yaklaşık 21 milyon seçmen var. Bugün ben bu ülkenin gidişinden memnun değilim diyen muhalefetten 11 tane kahraman milletvekili çıksa orada da 11 milyon 455 bin seçmen var. Bizim milletvekili seçim kanununun 7’inci maddesi ‘Seçimin üzerinden 30 ay geçmişse diğer seçime de bir yıldan daha fazla süre kalmışsa 30’a ulaşırsa üye tam sayısının yüzde 5’ine 90 gün içerisinde ara seçim yapılmak zorunda’ diyor. Alın size ara seçim “ dedi.

“BU ÇAĞRIM MUHALEFETE”
İstifa edecek 11 milletvekilinin tarihe altın harflerle geçeceğini vurgulayan Özcan, “Muhalefet samimi ise bunu yapsınlar ve ülkede güven tazelensin. Bakalım vatandaşımız bu elektrik, doğalgaz zamlarına ne diyor. Girdileri 4 kat artan köylümüz bakalım sandıkta ne diyecek. 11 tane cesur, vatansever, milletin menfaatlerini kendi menfaatlerinin önüne koyan milletvekili bekliyorum. Erdoğan, bu tabloyu görünce zaten ara seçim değil ülkeyi genel seçime götürmek zorunda kalacak. O yüzden bu çağrım muhalefete. Muhalefet ben ülkeyi düzlüğe çıkarırım diyorsa bu hamleyi yapmaktan çekinmeyecek“ diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER