TANJU ÖZCAN'DAN IRKÇI BİR AÇIKLAMA DAHA:AFGANLAR BİZDEN 100 YIL GERİDE!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Suriyeli ve Afgan mültecilere ilişkin ırkçı açıklamalara devam ediyor. Özcan:"Suriyeliler bizden yaklaşık 30 yıl gerideydi. Ama Afganlar 100 yıl geride."

TANJU ÖZCAN'DAN IRKÇI BİR AÇIKLAMA DAHA:AFGANLAR BİZDEN 100 YIL GERİDE!

Bolu Belediye Başkanlığına seçildiği ilk günden itibaren kentte yaşayan mültecilerle ilgili ayrımcı uygulamaları ile gündeme gelen CHP’li Tanju Özcan, tepki çekecek yeni bir açıklamaya imza attı.

SURİYELİLER 30 YIL GERİDE!
Bolu'da yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağını açıklayan Özcan, Nokta TV'de katıldığı bir programda "Suriyeliler bizden yaklaşık 30 yıl gerideydi. Iraklılar da öyle. Ama Afganlar 100 yıl geride" dedi.

“9 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUKLARINA KARISI OLABİLECEK GÖZÜYLE BAKIYOR”
Afgan mültecilerin sosyal entegrasyonunun sağlanmasının mümkün olmadığını öne süren Tanju Özcan, “Afganistan'da çünkü 9 yaşındaki kız çocuğuyla evlendiriliyor bunlar. Bizim 'yavrum, çocuğum' diye sevdiğimiz 9-10 yaşındaki kız çocuklarına bunlar 'karısı olabilecek' gözüyle bakıyor. Siz bunları, bu topluma nasıl entegre edeceksiniz? Hiç bunları düşünmediniz mi?” ifadelerini kullandı.

“SAVAŞMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMAMIŞLAR”
Afgan mültecilerin 7 yaşından beri savaşmaktan başka bir şey yapmadığını iddia eden Özcan, “Adam sadece burkalı kadın görmüş. Şimdi yüzü açık bir kadın görünce bile ona tuhaf geliyor. Bu sosyal entegrasyonu sağlayabilmek mümkün değil. Adamlar savaşmaktan başka bir şey yapmamışlar 7 yaşından itibaren. Komşu köyle savaşmış, komşu kabileyle savaşmış, komşu kavimle savaşmış. Savaşmış da savaşmış” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER