TANJU ÖZCAN'DAN ÖZÜR:SAMİMİYETİMDEN OLDU,İĞRENÇLİĞİMDEN DEĞİL!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, cinsiyetçi açıklamalarından dolayı özür diledi. Özcan, “Açığımızı arıyorlar. Biz de orada anlatmamamız gereken bir anımızı anlattık. Benim yakın çevrem ve iş arkadaşlarım da benim kadınlara nasıl pozitif ayrımcılıkla yaklaştığımı da biliyor. O benim samimiyetimden oldu. Yoksa iğrençliğimden falan değil. Gerçekten bu anlattıklarımdan siyasi olarak değil de samimi olarak üzülen kadınlar ve kadın dernekleri varsa onlardan da özür dilemek düşer bana” dedi.

TANJU ÖZCAN'DAN ÖZÜR:SAMİMİYETİMDEN OLDU,İĞRENÇLİĞİMDEN DEĞİL!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınladığı Gör Beni adlı programda bir kadınla arasında geçen diyaloğu ülke gündeminde ilk sıraya yerleşti.

Armağan Çağlayan’ın programına katılan Özcan şu ifadeleri kullandı:“Bolu’da yaptığımız bir açılış sırasında tesettürlü bir hanım yanıma geldi. ‘Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz’ dedi. Özel değilse burada anlatabilir misiniz’ dedim. “Benim bebeğim olmuyor, bana yardımcı olabilir misiniz” dedi. “Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim” dedim. Meğer kadıncağız tüp bebek tedavisi görmek istiyormuş."Bebeğim olmuyor bana yardımcı olabilir misiniz" diye direkt söze girince çevredekiler güldü."

AKP'Lİ ÜYELER SALONU TERK ETTİ
AKP'li meclis üyeleri, Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınladığı Gör Beni adlı programda bir kadınla arasında geçen diyaloğu anlatarak tepki çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju özcan'ı protesto etmek için salonu terk etti. Meclis toplantısının ardından basına demeç veren Tanju Özcan, “Program zaten magazin ağırlıklı. Orada bana ne yapmak istediğimi sordu. Ben de siyasetin mizahi yönlerini öne çıkaran bir kitap yazmak istediğimi söyledim. Çok fazla mizah dolu anılarımız da var. Bunları yazmak istediğimi söyledim. Sonra aklıma gelen ilk esprili anımı anlatmamı istedi. Aklıma bu anı geldi. Keşke gelmeseydi. O program bir magazin ağırlıklı program. Benim gibi tecrübeli bir siyasetçinin o anıyı orada anlatmaması gerekiyordu. Ama benim orada amacım kadınlarımızı rencide etmek değil. Hiçbir zaman kadına el kaldırmış, şiddet göstermiş bir insan değilim. Bunu herkes bilir. Kadınlara ne kadar saygılı olduğumu herkes bilir. Ben bunu kadınları incitmek için yapmadım. Ama yine de bu anıyı anlattığım için üzgünüm. O anda ağzımızdan o anı çıktı”dedi.

"AÇIĞIMIZI ARIYORLAR"
“Açığımızı arıyorlar” diyen Tanju Özcan, “Ama bu 'İğrençsinTanjuÖzcan' hastaghini yapanlar troller. Neden yapıyorlar? Çünkü Türkiye'nin en önemli sorunlarından birine parmak bastım. Ne dedim; göçmen dedikleri sığınmacılarla ilgili yaptığım açıklamalar Türkiye'de büyük yankı ve destek buldu. Bundan dolayı açığımızı arıyorlar. Biz de orada anlatmamamız gereken bir anımızı anlattık. Bazen siyasetçi konuşurken ağzından anlatmaması gereken bir şeyi anlatır ya. O benim samimiyetimden oldu. Yoksa iğrençliğimden falan değil. Bunu yapanların amaçlarını biliyorum. Halk beni biliyor. Benim yakın çevrem ve iş arkadaşlarım da benim kadınlara nasıl pozitif ayrımcılıkla yaklaştığımı da biliyor. Ama bundan dolayı gerçekten samimiyetle üzüntü duyan kadınlar varsa, gerçekten bu anlattıklarımdan siyasi olarak değil de samimi olarak üzülen kadınlar ve kadın dernekleri varsa onlardan da özür dilemek düşer bana. Ama siyasi olarak bu işin peşini sürdürenlere beni hastagh yapanlara hiçbir sözüm yok. Onların sözlerini ciddiye dahi almıyorum”

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER