TANJU ÖZCAN İÇİN KRİTİK GÜN

CHP Yüksek Disiplin Kurulu pazartesi günü toplanıyor. Kurulda kendisinden yardım isteyen bir başörtülü kadına yönelik ifadeleri büyük tepki toplayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan savunma yapacak.

TANJU ÖZCAN İÇİN KRİTİK GÜN

Başörtülü bir kadına yönelik söylemleri ile gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisinin 25 Ekim Pazartesi günü gerçekleşecek olan Yüksek Disiplin Kurulu’nda savunma yapacak.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu 25 Ekim Pazartesi genel merkezde tüm üyeleriyle toplanacak. Kurulda savunma yapacak olan isimlerden bir tanesi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan.

Özcan geçtiğimiz aylarda kendisinden yardım isteyen bir başörtülü kadına yönelik ifadeleri nedeniyle 6 Eylül tarihli MYK tarafından uyarı cezası alması istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Özcan genel merkeze gidip sözlü savunma yapacak.

YDK kararına saygı duyacağını belirten Özcan olası bir ihraç kararı için ise, "Partiden ihraç edilmem yönünde beklentisi olanlar vardı. İhraç edilseydim herhangi bir partiye gitmem gibi bir düşüncem yoktu bağımsız olarak kalırdım. İhraç edilseydim sadece CHP ile resmi bağım kopardı, Atatürkçülük ve Türk milliyetçisi çizgimden asla taviz vermezdim" İfadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2021, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER