TANJU ÖZCAN İÇİN SAVUNMA GÜNÜ AÇIKLANDI

Sağlık sorunları nedeniyle kendisinden yardım isteyen tesettürlü bir kadına yönelik sözleri nedeniyle partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından yüksek disiplin kuruluna sevk edilen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 25 Ekim'de savunma yapacak.

TANJU ÖZCAN İÇİN SAVUNMA GÜNÜ AÇIKLANDI

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın sağlık sorunları nedeniyle çocuğu olmayan ve kendisinden yardım isteyen tesettürlü bir kadınla yaşadığı anısı büyük tepki topladı.Twitter’da gündemde ilk sıraya yerleşen Tanju Özcan’a CHP yönetimi de tepki gösterdi. . CHP Sözcü'sü Faik Öztrak kabul edilemez yorumu yaptı. Özcan daha sonra 6 Eylül tarihli MYK tarafından uyarı cezası alması istemiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edildi. Pazartesi günü toplanan YDK toplantı tarihi olarak 25 Ekim'i belirledi.

SÖZLÜ VEYA YAZILI SAVUNMA YAPACAK
Savunma tarihinin Tanju Özcan’a bildirileceği öğrenilirken Özcan’ın sözlü veya yazılı savunma yapacağı belirtildi. Disipline sevk kararı sonrası Habertürk'e konuşan Tanju Özcan, "Tecrübeli bir siyasetçinin anlatmaması gereken bir olayı anlattım" demişti. Savunma yapıp YDK kararına saygı duyacağını belirten Özcan olası bir ihraç kararı için ise, "Partiden ihraç edilmem yönünde beklentisi olanlar vardı. İhraç edilseydim bağımsız olarak kalırdım. Sadece CHP ile resmi bağım kopardı, Atatürkçülük ve Türk milliyetçisi çizgimden asla taviz vermezdim" ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER