TANJU ÖZCAN İLE ARZU AYDIN ARASINDAKİ GERİLİM DEVAM EDİYOR!

TANJU ÖZCAN İLE ARZU AYDIN ARASINDAKİ GERİLİM DEVAM EDİYOR!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın katıldığı bir programda sağlık sorunları nedeniyle çocuk sahibi olamayan bir kadına ilişkin anlattığı cinsiyetçi anısına tepki gösteren AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın, “Benim genç kızım yarın Bolu Belediyesi´ne iş istemeye gitti, bunu nasıl algılayacaksın bre mübarek ya? Yani o genç kızı senin makamına iş istemeye ben nasıl göndereceğim” diye tepki gösterirken Tanju Özcan’dan da yanıt gecikmedi. Özcan, “ Biz sapık mıyız? 2,5 yıldır kendisi belediyeye gelmiş de başına kötü bir şey mi gelmiş bir kadın milletvekili olarak” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı programda, sunucu Armağan Çağlayan'ın siyasette yaşadığı komik anılarla ilgili sorusu üzerine, sağlık sorunu nedeniyle çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen kadınla arasında geçen konuşmayı anlattı.

“KADIN ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAKTAN VAZGEÇSİN”
AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasında Tanju Özcan’ı sert bir dille eleştirdi. “Genç kızımı senin makamına iş istemeye nasıl göndereceğim” diyen Aydın, “Bu laf annenize gitmiş olabilir.  Benim genç kızım yarın Bolu Belediyesi´ne iş istemeye gitti, bunu nasıl algılayacaksın bre mübarek ya? Yani o genç kızı senin makamına iş istemeye ben nasıl göndereceğim? Nasıl algılayacaksın? Bunu kardeşiniz olarak düşünün, teyzenin, ananız, bacınız. Böyle bir şey var mı? Kadın üzerinden siyaset yapmaktan vazgeçsin" ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE BENDEN FAZLA MÜCADELE EDEN ERKEK YOKTUR”
“Kadın üzerinden siyaset yapmaktan vazgeçsin” diyen Arzu Aydın’a Özcan’dan cevap gecikmedi. “Kadınlarla ilgili siyasette hep pozitif ayrımcılık yaptım” diyen Özcan, “Kadınların siyasette daha çok söz sahibi olabilmesi için hep pozitif ayrımcılık yaptım. Herhalde Türkiye´de benden fazla mücadele eden erkek siyasetçi de yoktur. Ama bu hanımefendi bunların hiçbirini bilmez gibi, artık haddini de aşan bir şekilde, ne diyor, `Genç kızı makamına iş isteyeme nasıl göndereceğim?´ Ne demektir bu ya? Bir, çocuklarımıza, gençlerimize iş bulmak hükümet olarak sizin göreviniz. İki, burada 20 binin üzerinde iş başvurusu var. Ben her gün onlarca kadınla görüşüyorum. Biz sapık mıyız? Benim özür dilediğim bir gafımdan dolayı kadın bizi resmen sapık yerine koyuyor. Bolu halkı adına ayıplıyorum. Ben burada binlerce insanla görüşüyorum. Üstelik 2,5 yıldır kendisi belediyeye gelmiş de başına kötü bir şey mi gelmiş bir kadın milletvekili olarak" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER