TANJU ÖZCAN İLE CHP YÖNETİMİ ARASINDA NELER OLUYOR?

TANJU ÖZCAN İLE CHP YÖNETİMİ ARASINDA NELER OLUYOR?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kocaeli’de gerçekleşen Marmara Bölge Toplantısı’na davetli olduğu halde katılmayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne katıldı.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yabancılara ilişkin açıklamaları ile gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile parti yönetimi arasındaki soğuk rüzgar devam ediyor.

ÖZCAN,PARTİSİNE TEPKİLİ
Geçtiğimiz günlerde CHP’nin Kocaeli’de gerçekleşen Marmara Bölge Toplantısı’na davetli olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan toplantıya katılmadı. Özcan’ın toplantıya neden katılmadığı bilinmezken, Nevşehir’in Hacıbektaş Belediyesi tarafından düzenlenen 58. Ulusal 32. Uluslar arası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne katıldı. 11 il Belediye Başkanı ile Nevşehir’in Hacıbektaş Belediyesi’ni ziyaret eden Tanju Özcan’ın mülteci tartışmasında kendisine sahip çıkmayan partisine tepkili olduğu tahmin ediliyor.CHP’DE ‘TANJU ÖZCAN’ TARTIŞMASI
Öte yandan Bolu Belediyesi tarafından Karaçayır Mahallesi’nde yeni yapılan kavşağa İsmet İnönü, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Bülent Ecevit, Adnan Menderes, Turgut Özal, Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun resim ve sözlerinin bulunduğu mermer sütunlar yerleştirildi. Tanju Özcan’ın ülkenin kurucularından İsmet İnönü’nün fotoğrafı ile diğerlerini aynı platformda bir araya getirmesi kentte yaşayan sosyal demokrat kesimin tepkisine neden olurken konunun CHP Genel Merkezi’nde de tartışıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER