TANJU ÖZCAN, 'İSTİFA' ETİKETİ İLE GÜNDEMDE

Mültecilere yönelik ayrımcı politikaları ile gündeme gelen CHP’li Tanju Özcan, Twitter’da #istifaEtTanjuÖzcan etiketi ile gündem oldu.

TANJU ÖZCAN, 'İSTİFA' ETİKETİ İLE GÜNDEMDE

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, başkanlığa geldiği ilk günden itibaren mülteci ve göçmenlere yönelik ayrımcı politikaları ile ülke gündemine bomba gibi düşen açıklamalardan geri kalmadı.

YENİ YAPTIRIMLAR KAPIDA!
Bolu Belediyesi Toplantı Salonu’nda basın mensupları ile bir araya gelen Özcan, "Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız” diyerek mülteci ve göçmenlerin ülkelerine geri dönmeleri için yeni uygulamaların hayata geçirileceğini açıkladı.

#İSTİFAETTANJUÖZCAN

Özcan’ın açıklamaları dünya ve ülke gündemine bomba gibi düştü. Kendi partisi olan CHP tarafından da eleştirilen Özcan, yaptığı son açıklama ile geri adım atmayacağını, fazlasını da yapacağını ifade etti. Özcan’ın açıklamaları Twitter’da gündem oldu. Birçok siyasi parti, ünlü ve gazeteci tarafından eleştirilen Tanju Özcan, Twitter’da #İstifaEtTanjuÖzcan etiketi ile binlerce tweet atıldı.

İşte bazı Twetler:

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2021, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER