TANJU ÖZCAN, ULUSAL BASINA ÇIKMAK İÇİN HER KILIĞA GİRİYOR!

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ulusal basında yer edinmek için her yolu deniyor. Patates deposu konusunu ısıtarak AKP’li Alaaddin Yılmaz’a mesaj mı vermeye çalıştığı anlaşılamayan CHP’li Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bolu Tüneli'yle ilgili iddialarına Güldür Güldür Show'daki Eşofmanlı Şevket Hoca karakteri gibi giyinerek yanıt verdi.

TANJU ÖZCAN, ULUSAL BASINA ÇIKMAK İÇİN HER KILIĞA GİRİYOR!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’ye yönelik söylediği "Bunlar Bolu Dağı'na tünel değil patates deposu yapacaklardı" ifadesine yanıt veren CHP’li Tanju Özcan, Bolu Belediyesi’nde düzenlediği basın toplantısında Güldür Güldür Show programındaki 'Eşofmanlı Şevket Hoca' karakterinin giydiği eşofmanın benzerini giyerek açıklamalarda bulundu.

FİKİR AKP’Lİ ALAADDİN YILMAZ’IN
Patates deposu önerisinin ilk olarak kendilerinden değil Bolu Belediyesi AKP’li eski başkanı Alaaddin Yılmaz'dan geldiğini belirten CHP’li Özcan, “Maalesef 19 yıldır Türkiye’de bir yalan söyleniyor ve bu yalana herkes inanıyor. Biz bunu defalarca anlattık. Basın toplantılarıyla anlattık, meclis kürsünden anlattık, yerine gidip anlattık. İmar planlarından anlattık. En sonunda bize Eşofmanlı Şevket Hoca gibi anlattıracak” dedi.


“HAYATIMDA ALAADDİN YILMAZ’DAN DUYDUĞUM EN MANTIKLI SÖZLERDİ”
12 Kasım depreminde Bolu Dağı tünelinin bir kısmının çöktüğünü ifade eden CHP’li Özcan, “Sonra tünelin güzergâhını değiştirdiler ve şimdiki güzergâha aldılar. Burada da atıl iki tane tünel kaldı. Gittik baktık bu tüneller sağlam. Bu birincisi. İkincisi bu fikri ortaya atan bir CHP’li değil, AK Parti’nin Kurucu İl Başkanı ve 2004’den 2019’a kadar Bolu’nun Belediye Başkanlığını yapmış olan Sayın Alaaddin Yılmaz. Hayatımda Alaaddin Yılmaz’dan duyduğum en mantıklı sözlerdi. Evet, burada atıl tüneller var, patates deposu olmaya uygun. Mantar tesisi yapılmaya uygun. Her şekliyle uygun” ifadelerini kullandı.“PATATES KAFALI CHP ZİHNİYETİNE VERİN”
“Patates kafalı CHP zihniyetine izin verin, orayı patates deposu olarak kullanalım” diyen Özcan, “Her şeyi anlattık. Ama bir türlü anlamadıkları için ben de en son daha anlaşılır bir şekilde anlaşılsın diye eşofmanımı giydim. Eşofmanlı Şevket Hoca gibi anlatmaya karar verdim. Sayın Cumhurbaşkanı’nı 17 yıldır kandıranları kınıyorum. ‘Sayın Cumhurbaşkanım bahsedilen tünel o tünel değil. İki o fikir CHP’lilerden değil, bizim kendi il başkanımızdan geldi’ diyemeyenleri kınıyorum. Korkakları kınıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’nı kandıranları kınıyorum. Ne farkınız kalıyor sizin FETÖ’cülerden? Niye doğruyu söylemiyorsunuz?” ifadelerine yer verdi.

“BOLU’DAKİ AK PARTİ YÖNETİCİLERİ FETÖ’CÜLERDEN MAHARETLİ”
FETÖ’cülerin bile Erdoğan’ı 20 yıl kandıramadığını vurgulayan CHP’li Özcan, “Ama dün artık Sayın Cumhurbaşkanı açıklama yapınca ben de bu açıklamayı eşofmanımı giymek suretiyle yapmak zorunda kaldım. Eşofmanımızı giydik, gözlüğümüzü taktık, Eşofmanlı Şevket Hoca gibi anlatmaya karar verdik. Umarım bu kez anlamışlardır. 20 yıldır sizi kandırıyorlar. Şu kandıranlardan bir hesap sorun artık. Yani Sayın Cumhurbaşkanı’nı FETÖ’cüler bile 20 yıl kandıramadı. Ama bizim Bolu’daki AK Parti yöneticileri FETÖ’cülerden maharetli çıktı Sayın Cumhurbaşkanı’nı kandırmak konusunda” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER