TANJU ÖZCAN:ARZU AYDIN'IN CHP'NİN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ İLE BAĞI VAR!

TANJU ÖZCAN:ARZU AYDIN'IN CHP'NİN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ İLE BAĞI VAR!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın CHP’nin üst düzey yöneticileri ile bağı olduğunu iddia etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı programda siyasette yaşadığı komik anılarla ilgili soru üzerine, sağlık sorunu nedeniyle çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen kadınla arasında geçen konuşmayı anlattı. Özcan’ın anlattığı bu anıya, AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın tepki gösterdi.

Bolu Belediyesi Toplantı Salonu’nda basın açıklamasında bulunan Tanju Özcan, kendisi hakkında devam edewn disiplin süreci hakkında konuştu. Özcan, AKP’li Milletvekili Arzu Aydın'ın söylemleri üzerine partisinin kendisini disipline sevk ettiğini belirterek dikkat çeken bir iddiada bulundu.

CHP İLE BAĞI VAR!
AKP’li Milletvekili Arzu Aydın, ‘Biri Tanju Özcan’ı durdursun’ paylaşımının ardından CHP yönetiminin kendisini disiplinse sevk ettiğini ifade eden CHP’li Tanju Özcan ”Arzu Aydın’ın CHP’nin üst düzey yöneticileri ile bağı var” dedi.Katıldığı sosyal medya yayınında bir kadınla yaşadığı diyaloğu anlatmasına ilişkin özür dilediğini de anımsatan Özcan, "Sayın AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın'ın çağrısı üzerine, parti yetkilileri beni Disiplin Kuruluna verdi. Bunu şaşkınlıkla izliyorum. Ben bu partide ne açıklamalar yaptım, beni kimse disipline vermedi milletvekiliyken, il başkanıyken. Disiplin Kurulu her kararı verebilir. Uyarı cezası verebilir, ihraç kararı verebilir. O bizim mahkememizdir. Verilecek karara saygı duyacağım ama savunmamı da gidip yapacağım. Tecrübeli bir siyasetçi olarak girmemem gereken bir konuda açıklama yaptım. Bundan dolayı ne kadar yanlış yaptığımı görüp derhal özür diledim"ifadelerini kullandı.

Tanju Özcan’ın açıklamalarına ilişkin CHP Genel Merkezi’nin ve AKP’li Milletvekili Arzu Aydın’ın vereceği yanıt merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER