TANJU ÖZCAN:KİM KAYYUM ATAYACAKMIŞ KARDEŞİM, ALNINI KARIŞLARIM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentteki ayrımcı uygulamaların hatırlatılması üzerine "Ben bedel ödemekten korkmuyorum. Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım" dedi.

TANJU ÖZCAN:KİM KAYYUM ATAYACAKMIŞ KARDEŞİM, ALNINI KARIŞLARIM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Habertürk TV'de Nihal Bengisu Karaca, Ebru Baki, Sevilay Yılman ve Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtladı.Suriyeli sığınmacılara ilişkin açıklamalarının tartışıldığı televizyon programında Özcan, "Ben bedel ödemekten korkmuyorum. Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım. Kayyum atanması için terör örgütüyle ilişkili olmanız lazım" ifadelerini kullandı.

Bolu'da yaşayan yabancı uyruklu kişiler için resmi nikah tarifesini 100 bin liraya yükseltme önerisi ve 'zinanın' yeniden TCK'ye girmesi talebiyle gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Bir şeyi özetleyelim. Ben ırkçı veya faşist değilim. Ama ben Türk milletinin geleceğini korumaya çalışan, çocuklarımızın geleceğini korumaya çalışan sorumluluk sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım" dedi

"IRKÇI VEYA FAŞİST DEĞİLİM"
Halkın sözcüsü olduğunu söyleyen Özcan, "Ben çıktım açıklama yaptım, halkın sözcüsü oldum. Seçimden önce söz veren biriyim ben. Ne dedim? Sığınmacılara yardımı keseceğim dedim. Ben sözümün gereğini yerine getirdim. Mülteci ayrı, göçmen ayrı, sığınmacı ayrı. Ben bu ayrımı yaptım.Bir şeyi özetleyelim. Ben ırkçı veya faşist değilim. Ama ben Türk milletinin geleceğini korumaya çalışan, çocuklarımızın geleceğini korumaya çalışan sorumluluk sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım"ifadelerine yer verdi.

"HAYATIM BOYUNCA AYRIMCIYDIM"
Bolu'da 16 bin sığınmacı olduğunu vurgulayan Özcan,"Ayrımcılık iddialarını kabul ediyorum, ayrımcılık suçu işlediğimi kabul etmiyorum. Hayatım boyunca ayrımcıydım ben. Ne açıdan ayrımcıyım? Mesela, kadın-erkek konusunda ayrımcıyım. Fakir-zengin konusunda, ben fakirden yana ayrımcıyım. Bolu'daki yabancıların yüzde 70'i Iraklı. Irak'ta savaş mı var, ne işleri var?Misafirlik artık çok uzadı. Dönüş için hazırlık yapılmalı. Açıklamalarımın halkta karşılığı yüzde 85. Resmi rakamlara göre Bolu'da sığınmacı sayısı 16 bin.Ben bedel ödemekten korkmuyorum. Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım. Kayyum atanması için terör örgütüyle ilişkili olmanız lazım.Benim ailem hacı, benim annem de Nihal [Bengisu Karaca] hanım gibi kapalı. Benim babam da hacı. Ben Bolu'da cami yaptıran tek belediye başkanıyım" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2021, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER