TANJU ÖZCAN:SİNEKTEN YAĞ ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AKP Bolu İl Başkanı Suat Güner’in belediye tarafından HDP’li firmalara ihale verildiğine ilişkin iddialarına yanıt verdi. Özcan,Güner’in panikten ne yapacağını şaşırdığını ve firmaların terör örgütü ile bağlantılı olmasını İçişleri Bakanlığı’nın çözmesi gerektiğini söyledi.

TANJU ÖZCAN:SİNEKTEN YAĞ ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORLAR

AKP Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında düzenlenen etkinliklerden bazılarının ihalesini alan firma müdürünün HDP ile ilgili 2015 yılında yaptığı paylaşımları sosyal medya hesabından paylaştı.

“GBT’SİNİ SORGULAMA İMKANINA SAHİP DEĞİLİZ”
Güner, yaptığı paylaşımda Bolu Belediyesi’nin HDP’li firmalara para aktardığı iddia etti.Güner’in iddiaları hakkında Özgür Bolu’ya konuşan CHP’li Tanju Özcan, “Suat Güner artık panikten nasıl saçmalayacağını bilemiyor. Bu paylaşımı ile ilgili olarak kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bunlar ağır ithamlar. Bahsi geçen firma benim dönemimde 4 kez ihaleye katılmış ve sadece bu ihaleyi alabilmiş. Biz, ihaleye katılacak firmaları EKAP’tan sorguluyoruz. İhale yasağı konulmuşsa biz bu firmaları ihaleye almıyoruz. İhaleyi alan firmaların yöneticilerinin GBT’sini sorgulamak gibi bir imkana sahip değiliz. Bunu yapacak olan İçişleri Bakanlığı. Suat Güner bizden ihale alan firmanın terör örgütüyle bağlantısı olduğunu iddia ediyorsa bununla ilgili İçişleri Bakanlığına bildirimde bulunacak” dedi.

“HDP İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÖNETİYORLARDI”
İhaleyi alan firma müdürünün paylaşımı yaptığı tarihlerde AKP’nin HDP ile çözüm sürecini yürüttüğünü hatırlatan Özcan, “Burada 325 bin TL’lik bir ihale gerçekleşmiş bunun da tamamı harcanmamış 300 bin TL’si harcanmış. Biz ihale yasağı var mı yok mu onu sorguluyoruz. Oradaki sorumlu müdürün geçmişteki paylaşımlarından bahsediyor doğrudur yanlıştır. Benim hukuken bunu araştırma şansım yok. Her ihaleye giren firmanın ortaklarının sosyal medya hesaplarını araştırmak gibi bir yükümlülüğüm var mı? Gitsin İçişleri Bakanlığına durumu anlatsın. Bu türdeki firmaları yasaklayacaksa yasaklasın. Hala sinekten yağ çıkarmaya çalışıyorlar. Benim HDP ile ilgili tavrım bugüne mahsus bir tavır mı? Hiç çizgim değişti mi? O paylaşımın yapıldığı tarihlerde bunlar HDP ile çözüm süreci yönetiyorlardı. Kendi paylaşımında 26 Ocak 2015 diyor. Bu tarihten bir ay sonra Dolmabahçe görüşmeleri yapıldı. O tarihler çirkin Oslo pazarlıklarının yapıldığı tarihlerdi”diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER