‘TEK ADAM REJİMİNE KARŞI TEK BİR ADIM GERİ ATMAYACAĞIZ’

SOL Parti Bolu İl Örgütü, bildiri dağıtırken aralarında milletvekili adayları ve merkez ilçe başkanının da yer aldığı dört üyesinin gözaltına alınmasına Kardelen Meydanında yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

‘TEK ADAM REJİMİNE KARŞI TEK BİR ADIM GERİ ATMAYACAĞIZ’

SOL Parti Bolu İl Örgütü “1 Mesaj 1000 Nokta” sloganıyla tüm Türkiye’de başlatılan seçim çalışmaları kapsamında bildiri dağıtan üyelerinin geçtiğimiz pazar günü gözaltına alınmasıyla ilgili olarak Kardelen Meydanında basın açıklaması düzenledi. Emek ve meslek örgütü temsilcilerinin yanı sıra EMEP ve TİP üyelerinin katıldığı açıklamaya, TKP il yöneticileri milletvekili adaylarıyla birlikte katılarak destek verdi.

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen’in de katıldığı açıklamada Bolu İl Örgütü adına konuşan milletvekili adayı Sinan Cantürk hırsızlık, yolsuzluk, talan, kadın düşmanlığı,  gericilik bitsin diye dün olduğu gibi bugün de sokakta olduklarını ifade ederek “Geçtiğimiz pazar günü, Bolu’da, bir mesaj bin nokta adlı merkezi seçim kampanyamızı yürütürken, ikisi milletvekili adayımız olmak üzere dört arkadaşımız hukuksuz bir biçimde gözaltına alındı. Memleketin dört bir yanında yüzlerce arkadaşımız aynı seçim çalışmasını gerçekleştirirken yalnızca Bolu’da, Bolu emniyetinin keyfi uygulamaları nedeni ile arkadaşlarımız gözaltına alınmış, siyaset yapma hakkımız engellenmiştir. Biz devrimciler olarak biliyoruz ki bu baskılar ilk değil son da olmayacaktır.” dedi.

‘ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK’

Hiranur Vakfı’nda yaşanan cinsel istismar skandalı karşısında da SOL Parti üyelerinin gözaltına alındığına dikkat çeken Cantürk “Geçtiğimiz aylarda,  gerici şer odağı Hiranur Vakfında ortaya çıkan, skandal üzerine tarikat ve cemaatler kapatılsın bildirilerini dağıtan arkadaşlarımız da  yalnızca Bolu’da hukuksuzca gözaltına alınmıştır. Akabinde öğrenci arkadaşlarımıza üniversitede ve kaldıkları yurtlarda hukuksuz soruşturmalar açılmış, yurttan atılmakla tehdit edilmişlerdir. Bu ülkenin solcuları, devrimcileri olarak tarih boyunca sömürüye ve zorbalığa direndik. Yirmi bir yıllık AKP-Saray rejimine karşı mücadele ettik, bedel ödedik. Alnımız ak, başımız dik.” şeklinde konuştu.

‘BU MEMLEKETTE DEVRİMCİLER VAR’

SOL Parti Bolu milletvekili adayı Cantürk “Kızılay çadırlarını satanlara, kafa keseceğiz diyenlere, on binlerce insanımızı enkaz altında ölüme terk edenlere, deprem bölgesindeki çocukları tarikatların pençesine teslim edenlere dokunulmazken, en demokratik hakkını kullanarak seçim çalışması yapan bizlere uygulanan bu hukuksuzluk kabul edilemez. Buradan bir kere daha sesleniyoruz, halkımızın hiçbir şüphesi olmasın, bu memlekette devrimciler var! Emeğin, özgürlüğün, dayanışmanın ülkesini kuracak olacak olan, bu ülkenin SOL Partisi var.” dedi.

İŞLEYEN: BİZ BU ÜLKEYİ ÇIKARSIZ SEVDİK

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na gerçekleştirilen silahlı saldırı için geçmiş olsun ve dayanışma dileklerini paylaşan SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen “Gideceği çoktan belli olan, yenileceği çoktan belli olan iktidar, yine birtakım hilelere birtakım zorbalıklara başvurarak kendi koltuğunu koruma derdinde. Bolu’da geçtiğimiz hafta sonu ve daha öncesinde de bildiri dağıttıkları için SOL parti üyeleri gözaltına alındı. Bunun hukuksuzluğunu bunu yapanlar da iyi biliyor. Ama şunu da bilsinler ki biz bu ülkenin devrimcileriyiz. Bolu’nun sokaklarında da bu ülkenin sokaklarında da alnımız ak, başımız dik. Çünkü biz bu ülkeyi çıkarsız sevdik. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik. Biz bu ülke için can verdik, emek verdik. Başkaları gibi bu ülkeyi soyup soğana çevirmedik. Bu ülke insanlarını sömürmedik. Bu ülke insanlarının kanını dökmedik. Enkaz altında bırakmadık. Biz bu ülkenin devrimcileriyiz. Onların enkaz altında bıraktığı insanlarımıza can olsun diye Bolu’dan ve ülkenin dört bir yanından koşturan insanlarıyız bu ülkenin.” ifadelerini kullandı.

‘BİZ BU ÜLKENİN GERÇEK SAHİPLERİYİZ’

İşleyen “Herkes şunu bilsin ki bu iktidar 14 Mayıs’ta 19.45 civarlarında bu ülkenin tepesinden gidecek. Ne yaparlarsa yapsınlar, isterlerse gözaltına alsın isterlerse ellerindeki bütün güçle üzerimize gelsinler, bizi yenemeyecekler. Çünkü biz bu rejime, bu zorbalığa, bu sömürü soygun düzenine artık yeter diyen tek yumruk olmuş bu ülkenin yurtseverleriyiz, ilericileriyiz, ezilenleriyiz, kadınlarıyız, gençleriyiz, emekçileriyiz; biz bu ülkenin gerçek sahipleriyiz. O yüzden Bolu’da ve ülkenin her yerinde, sonu 14 Mayıs ardında güneşe çıkacak bu yolculuğa kararlılık ve inatla devam ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER