TKP'DEN ÖZCAN'A TEPKİ:YABANCI DÜŞMANLIĞINA GEÇİT VERMEYECEĞİZ!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın “Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız” sözlerine Türkiye Komünist Partisi (TKP) Bolu İl Örgütü’nden yanıt geldi.

TKP'DEN ÖZCAN'A TEPKİ:YABANCI DÜŞMANLIĞINA GEÇİT VERMEYECEĞİZ!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan gündeme bomba gibi düşen yeni açıklamalarda bulundu. Belediye başkanı seçildikten sonra Suriyeli kişilere yardımı kesen Özcan şimdi de Bolu'da yaşayan mültecilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıkladı.

ÖZCAN’I ÖZÜR DİLEMEYE ÇAĞIRIYORUZ
Özcan’ın açıklamaları dünya genelinde tepki aldı. Açıklamalara bir tepki de TKP Bolu İl Örgütü’nden geldi. TKP Bolu İl Örgütü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “TKP olarak yapılan bu açıklamaları asla kabul etmiyoruz. Bu şoven dilin yaratacağı kötülüğe karşı Bolu halkını bu dile boyun eğmemeye çağırıyoruz. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı bu açıklamasından dolayı tüm halkımızdan özür dilemeye çağırıyoruz” dedi.

ÖZCAN, AÇIKÇA YABANCI DÜŞMANLIĞI YAPMAKTADIR
Açıklamanın tamamı şöyle:
“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın dün basına yansıyan açıklamasında açıkça yabancı düşmanlığı yapılmaktadır. Belediye başkanı daha önce de buna benzer açıklamalar yapmıştı ama son yaptığı açıklama bardağı taşıran son damla olmuştur. Ve bu açıklamayı insanlık ve tüm canlılar için yaşamsal bir şey olan “su” üzerinden yapması ayrı bir kötülüktür. Bugün ülkemizde en kolay yapılan şey yabancı düşmanlığı ve ırkçılıktır. AKP iktidarının dış politika hezeyanlarına bir şey söyleyemeyen düzen muhalefeti, savaştan kaçıp ülkemize sığınan mülteciler hakkında çok rahat kışkırtıcı sözler söyleyebilmektedir.”

ALAADDİN YILMAZ’DAN HESAP SORULSUN!
“Bugün düzen siyasetine mensup hiç kimse oluşan tablodan azade değildir. Afganistan ve Suriye başta birçok ülkenin kan gölüne çevrilmesi ve karanlığa boğulmasında bir numaralı sorumlu NATO ve onun ülkemizdeki iktidarı ve muhalefeti ile NATO’cu düzen partileridir. Sayın Tanju Özcan illa birilerinden hesap sormak istiyorsa, halefi AKP’li eski belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’dan sorsun! Bolu halkını 15 yıl boyunca canından bezdiren, küçük şehrimizi ranta kurban eden, yolsuzlukları dilden dile dolaşan Alaaddin Yılmaz’dan…”

AKSİ DURUMDA BU KARA LEKE YAKALARINA YAPIŞACAKTIR!
“TKP olarak yapılan bu açıklamaları asla kabul etmiyoruz. Bu şoven dilin yaratacağı kötülüğe karşı Bolu halkını bu dile boyun eğmemeye çağırıyoruz. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı bu açıklamasından dolayı tüm halkımızdan özür dilemeye çağırıyoruz. Son söz olarak; Meclis üyelerine de buradan sesleniyoruz, böylesi bir karara imza atmasınlar! Aksi durumda tarih önünde bu kara leke yakalarına yapışacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2021, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER