BOLUSPOR TARAFTARINA CEZA!

Beypiliç Boluspor taraftarlarının Ankaragücü karşılaşmasında çirkin tezahüratları nedeniyle bir grup taraftarın elektronik biletleri bloke edildi.

BOLUSPOR TARAFTARINA CEZA!

Beypiliç Boluspor’un 18 Aralık’ta kendi evinde konuk ettiği Ankaragücü karşılaşmasının ardından PFDK, taraftarın çirkin tezahürat yaptığı gerekçesiyle kırmızı beyazlı takıma ceza verdi.

PFDK, MARATON TRİBÜN C blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarını bloke ederken kırmızı beyzalı kulübe ise ihtar cezası verildi.

PFDK tarafından yapılan yazılı açıklamanın tamamı şöyle:

“Boluspor Kulübünün, 18.12.2021 tarihinde oynanan Boluspor-MKE Ankaragücü Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MARATON TRİBÜN C blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER